Historyczny sukces naszych piłkarek w Mistrzostwach Wielkopolski do lat 16.

Mnóstwo emocji dostarczyła nam wyprawa do Starych Oborzysk na halowe Mistrzostwa Wielkopolski do lat 16 dziewczyn. Wyjechaliśmy z dwoma zespołami, które miały rywalizować ze sobą już w grupie. Dodam, że system rozgrywek był bardzo wymagający ponieważ do półfinałów awansować mogły tylko zwyciezcy z 3 grup plus jedna drużyna z 2 miejsca. jak się okazało jeden z zespołów zajał 2 miejsce i przyszło nam rywalizować z 2 zespołami w rztach karnych czyli z Polonią Środa Wielkopolska ( ubiegłoroczny zwycięzca ) oraz gospodarz Juna Trans Stare Oborzyska. Pokerowe zagranie trenerów i zmiana bramkarki do bronienia jedenastek plus dobrze dysponowany zespół w serii jedenstek i wygrywamy zarówno z polonią jak i Oborzyskami. Niestety w półfinale wylosowaliśmy I zespół Medyka Konin, z którym gładko przegrywamy 4-0. Mało czasu na odpoczynek i mecz o 3 miejsce z Kotwicą Kórnik był bardzo wymagający jednak mimo, że przegrywaliśmy to na 45 sek przed końcem doprowadzamy do wyrównania i tym samym serii jedenastek. Jak się okazało także w tej próbie nerwów okazalismy sie lepsi chociaż doszło do rekordowej 9 serii rzutów karnych, w których to nasze zawodniczki wykazały się zimną krwią i dzięki czemu mogliśmy sie cieszyć z 3 miejsca i brązowych medali a wyprzedził nas tylko wielki w Polsce zespół medyka Konin I i AZS Konin. Trzeba podkreślić fantastyczną i niepowtarzalną postawę naszych zawodniczek absolutnie I jak i II zespołu, poniewaz tak naprawdę to wszystkie 16 zawodniczek zasłużylo na ten medal i sukces. Brawo dziewczyny, brawo PS Gniezno. Jak do tek pory największy sukces w krótkiej historii naszego małego ale systematycznie rozwijającego się klubu. Celowo nie wymieniam nazwisk, ponieważ wszystkie dziewczyny zasłużyły na uznanie, każda pokazała charakter i wolę walki na hali do sotatnich sek.