Świetna postawa naszych zawodniczek w PS Gniezno CUP 2016

Znakomita gra i drugie miejsce dziewczyn w I edycji turnieju PS GNIEZNO CUP 2016 w halowej piłce nożnej

Reprezentacja gminy Dopiewo odebrała z rąk prezydenta Tomasza Budasza okazały puchar za zwycięstwo w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt PS Gniezno Cup 2016, który odbył się w weekend 3.12.2016, w hali GOSiR. Drugie miejsce zajęła drużyna Piłkarskiej Szkółki Gniezno, a trzecie Kotwica Kórnik.

• Cieszę się, że w hali GOSiR tyle dziewczyn rywalizowało w pierwszym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt Gniezno Cup. Już dziś zapraszamy za rok na kolejną edycję, a wszystkim uczestniczkom gratuluje, gdyż poziom spotkań był bardzo wysoki –mówił podczas ceremonii zakończenia turnieju prezydent Gniezna Tomasz Budasz.

O zwycięstwo w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt Gniezno Cup 2016 rywalizowało sześć zespołów: Kotwica Kórnik, Kotwica Kórnik II, Gmina Dopiewo/SP Dąbrowa, Gmina Dopiewo/SP Dąbrowa II, PS Gniezno, PS Gniezno II. Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”, a o końcowej klasyfikacji zadecydowała ostatnia seria spotkań. Najlepsza okazała się reprezentacja Gminy Dopiewo, która głównie składa się z uczennic Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie. Podopieczne Tomasza Woźniaka odniosły cztery zwycięstwa, zaliczyły jedną porażkę i zdobyły w sumie aż 13 bramek. Nasze miasto rezprezentowały dwa zespoły PS Gniezno I oraz PS Gniezno II zajmując odpowiednio drugie i piąte miejsce. Trzeba przyznać, że poziom sportowy był bardzo wysoki, ponieważ mogliśmy obserwować kilka reprezentantek kadry Wielkopolski oraz kadry Polski. Mimo, że Naszym reprezentantkom nie udało się wygrać turnieju trener Mariusz Stankowiak był bardzo zadowolony z występu swoich podopiecznych, które zaprezentowały duże zaangażowanie oraz wiele składnych akcji. Na koniec rozegrano wielki mecz gwiazd ( po jednej zawodniczce z każdego zespołu ) kontra reprezentacja trenerów , który to zakończył się zwycięstwem młodych piłkarek w stosunku 2-1.

• Oczywiście zwycięstwo w Gniezno Cup 2016 bardzo cieszy, ale dla nas udział w turnieju miał charakter integracyjny i szkoleniowy. Przygotowujemy się do trudnych spotkań, jakie czekają nas na wiosnę w Poznańskiej Lidze Orliczek i rozgrywkach PZPN. Słowa uznania należą się organizatorom, gdyż impreza była perfekcyjnie przygotowana –mówił po turnieju Tomasz Woźniak: trener a zarazem koordynator wszystkich orlików w Województwie Wielkopolskim.

Należy, również wspomnieć o wsparciu dla PS Gniezno CUP 2016 przez Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urzędowi Miasta Gniezno oraz o obecności Prezydenta Pana Tomasza Budasza, który uświetnił ceremonię rozdania medali i pucharów. Dziękujemy również za fantastyczne przedstawienie choreograficzne tancerek w składzie: Weronika Modrzejewska, Julia Przybylska, Aleksandra Lipinska, Martyna Wojciechowska.