Transfer Wanessy do Medyka Konin stał się faktem.

Miło nam poinformować, że zawodniczka PS Gniezno Wanessa Franc została zawodniczką Medyka Konin. Wanessa przeszła do Konina na zasadzie transferu definitywnego, przenosząc się do Konina do szkoły Mistrzostwa Sportowego gdzie będzie miała podporządkowaną szkołę i treningi do klubu. Wanessa jest całkowitym wychowankiem tylko naszej akademii. Przez pięć lat ciężko trenowała pod naszym okiem grając w różnego rodzaju ligach kobiecych czy też chłopięcych WZPN, Poznańskiej lidze orliczek, turniejach i eventach sportowych. Uczestniczyła także w treningach bramkarskich raz w tyg. mając niemalże 100 % frekwencję. Wanessa była wzorowym kapitanem drużyny dziewczyn a jej dokonania w naszym klubie to m. in : 3 miejsce w halowych Mistrzostwach Wielkopolski u 16, Mistrzostwo Polski z kadrą Wielkopolski u 13, awans z dziewczynami PS Gniezno do Ligi mistrzowskiej w PLO i nagroda dla najlepszej bramkarki w tych rozgrywkach.

Cieszymy się, że Wanessa trafia do tak uznanego i historycznego klubu jakim jest Medyk Konin, którego znawcą i sympatykom piłki nożnej kobiecej chyba nie trzeba przedstawiać. Poza kilkoma tytułami Mistrzostw Polski w piłce klubowej i Pucharze Polski czy występów w Lidze Mistrzów, Konin to doskonałe miejsce na kontynuowanie młodej kariery mając 20 godziny wychowania fizycznego tygodniowo w tym 12 godzin zajęć z piłki nożnej, 4 godz. Fitnessu i 4 godz. basenu. Jest to bardzo profesjonalne podejście do tematu szkolenia młodzieży, która potrzebuje kompleksowych warunków aby w przyszłości grać jak równy z równym na wysokim europejskim poziomie. Wanessie życzymy samych sukcesów i wytrwałości w nowym klubie.