Mijający 2017 podsumowanie.

Rok 2017 przyniósł nam wiele ciekawostek piłkarskich w tym zakwalifikowanie się reprezentacji Polski do Mistrzostw Świata w Rosji. My jednak przejdźmy na nasze podwórko. rocznik 2008/9 wystąpił w lidze Red-Box zajmujac ostatecznie 7 miejsce na 12 drużyn z czego zgodnie z wszystkimi trenerami w naszym klubie jesteśmy bardzo zadowoleni mając na uwadze potencjał grupy. Należy tutaj nadmienić, ogrom pracy szkoleniowej, której chyba żaden rocznik inny nie miał i dzięki, której mogliśmy rywalizować jak równy z równym w tej wymagającej lidze. W międzyczasie uczastniczyliśmy w wielu turniejach jak choćby w czerwcu na Strumykowej gdzie zajęliśmy 7 miejsce na 14 drużyn, czy turnieje halowe 3 miejsce w Witkowie, oraz wiele innych pewnie mniej udanych ale niezbęddnych w ciagłym rozwoju. Na wyróżnienie w tej grupie zasługują głównie za solidność i odpowiednie podejście mentalne do życia małego sportowca Nikodem Orzechowski, Hubert Świrydowicz, Maciej Pawlik i Jakub Zemło. Jeśli chodzi o rocznik 2010/11 to można powiedzieć, że jest to niesamowicie dobrze zapowiadajacy się zespół z dużymi możliwościami indywidualnymi oraz grupowymi, w dodatku mocni psychicznie co jest bardzo ważne. Chlopacy także uczestniczyli w lidze Red-Box walczac do ostatnich sekund o zwycięstwo. Dla tej grupy niesamowite wręcz sukcesy jak drugie miejsce w lidze czy ostatni finał w turnieju halowym w Gnieźnie staje się normom i czymś zwyczajnym co jest niesamowite biorąc pod uwagę wiek i częste wahania formy w takim właśnie wieku. Tacy zawodnicy jak Mikołaj Zemło, Mikołaj Staniszewski, Wiktor Wysocki czy jeden z najmłodszych, a już tak doświadczonych z rocznika 2011 Cyprian Wołek, tworzą grupę która w 2018 roku będzie się liczyła już w grupie mistrzowskiej. Na deser dziewczyny, które są bardzo utalentowane piłkarsko i mają wielki potencjał aby wiele z nich grało w przyszłosci zawodowo w piłkę nożną w Polsce oraz za granicą. Tym większe uznanie dla dziewczyn, które dojeżdżają do Gniezna na treningi często musząc pogodzić obowiązki naukiwraz z obowiązkami domowymi. Brawo dziewczyny! Reasumując drużyna młodsza wywalczyła w tym roku w Poznańskiej Lidze Orliczek awans do ligi Mistrzyń na kolejny sezon. Natomiast rocznik starszy dziewczyn uczestniczył w lidze WZPn z chłopakami wygrywając dwa mecze już w pierwszym debiutanckim sezonie co jest absolutnie niezwykłym sukcesem. Nie ma przypadku w powołaniach do Kadry Wielkopolski Zosi Budasz, mistrzostwo polski do lat 13 Wanessy Franc z kadrą WZPN czy powołania na testy Nikoli Pawłowskiej i naszej niesamowitej kapitan Martyny Staniszewskiej. Należy również wspomnieć o Weronice Kusa , która jest bardzo wyróżniajacą się zawodniczką majacą ponad przeciętne umiejętności piłkarskie dla, której planujemy przyszłość na miarę jej talentu. Z dużą przyjemnością  ale także wyzwaniem wspominamy  niedawną wizytę trenera Dajwłowskiego z Wolfsburga. jak się okzało po analizach jesteśmy na zupełnie innym poziomie jeśli chodzi o nasze podwórko jak i cały system szkoleniowy w Polsce, co jeszcze bardziej wyzwala w nas wolę do cieżkeij pracy w doskanaleniu się.  Kto wie może uda się stworzyć klub piłkarek, które będą rywalizowały z medykiem Konin? Kilka słów o nowoowstałej grupie football kids która zrzesza 3,4,5 latków i która cieszy się dużym zainterosowaniem. Mamy także w projektach jeszcze jedną grupę starszych chłopaków, o której być moze dzięki sukcesom w przyszłym roku będzie głośno. na koniec chcemy podziękować całemu sztabowi szkoleniowemu, trenerom, kierowniczce pani Halince Górnej oraz kierowniczce pani Emilii Woźniak, naszym drobnym sponsorom panu Maciejowi Orzechowskiemu. Podziękowania kierujemy także do pana  Prezydenta Tomasza Budasza, urzędu Miasta oraz GOSIR.