Turniej niepodległościowy dla rocznika 2008 za nami

Dnia 12.11.2016 r  nasz zespół rocznika 2008/9 uczestniczył w turnieju niepodległościowym organizowanym przez DAP Gniezno. Zajęliśmy 9 miejsce na 10 drużyn, grając w wielu meczach jak równy z równym. w grupie naszym pierwszym przeciwnikiem był zespół Chrobrego Gniezno z którym dosłownie w ostatniej sekundzie dostaliśmy bramkę na 1-0 i przegrywamy mimo ambitnej postawy jak się okazuje z późniejszym triumfatorem całego turnieju. Następnie przyszedł czas na mecz z Wągrowcem który remisujemy 1-1 mimo mnóstwa sytuacji do wygrania tego spotkania. Trzeba przyznać, że tego dnia szczęście nam nie sprzyjało a kolejne straty punktów zostawiły swój ślad w naszych zawodnikach i nie dodawały pewności siebie. Kolejny mecz to porażka 3-0 z Witkowem, z którym tak naprawdę zagraliśmy najsłabszy mecz. Na koniec zmagań w grupie zagraliśmy z szkółką piłkarską z Lubonia  z trenerem , którego bardzo dobrze znamy i znów przegrana 2-0 tym razem. Niestety największą bolączką naszego zespołu był brak prawdziwego bramkarza, którego dzielnie starał się zastąpić Dawid Giera. Mamy nadzieję na coraz lepszą grę Dawida na tej  pozycji i konsekwencję w jego działaniach co z pewnością przyniesie zamierzone efekty na kolejnych turniejach. Na koniec wygraliśmy 2-1 z Oranje Konin tak naprawdę po wielkim trudzie nasza przewaga nie podlegała dyskusji martwi jednak brak skuteczności jaki tego dnia prezentowaliśmy, oraz pewnego rodzaju paraliż wielu zawodników uczestniczących w turnieju.